Wymiana statystyk między scenaq2.pl a quake2.info

newash

Razem z demem chcemy podjąć współpracę przy optymalizacji naszych serwisów. Inicjatywa wyszła ze strony dema, który zapytał mnie o możliwość udostępnienia mu zapytań z google. Również ja ostatnio zainteresowałem się tematyką SEO i dlatego (trochę powoli, ale zawsze) także staram się prowadzić sq2 zgodnie z „dobrymi praktykami”. Współpraca między scenaq2.pl a quake2.info może objawić się następująco:

1. Wymiana części statystyk z naszych stron.
2. Wymiana pełnych statystyk.
3. Przeniesienie (skopiowanie) bazy danych zarejestrowanych userów z sq2 do q2.info.

Ponieważ pełna transparentność działań i współwłasność przez Was sq2 jest dla mnie bardzo ważna – proszę Was o komentarz.

W dalszej części posta szczegóły trzech wyżej wymienionych punktów.

Pierwsze dwa punkty odnoszą się do systemu google analytics. GA podaje mnóstwo różnych liczbowych statystyk jak:
Odwiedziny, unique ip, czas spędzony na witrynie, źródła wejścia na strone, zapytania z google, itp.

Wszystkie informacje są liczbowe. Jak pisze google: Dane osób odwiedzających witrynę również są bezpieczne – raporty nie zawierają informacji umożliwiających ich identyfikację osobistą.

1. Wymiana części statystyk.

Polegałaby na moim pośrednictwie w przekazywaniu rożnych statystyk czyli nie byłaby zautomatyzowana. Np: przekazuje demowi na ircu zapytania google do sq2.

2. Wymiana pełnych statystyk:

Umożliwiamy sobie wzajemny dostęp do naszych statystyk przez GA.

Podoba mi się propozycja dema, abyśmy mogli zajrzeć we własne statystyki w sposób bezpośredni. Jest to całkowicie poufne, żadne Wasze loginy, konta mailowe, numery ip, wasza poszczególna częstotliwość odwiedzania witryny itp nie są w tych statystykach zawarte.

Dem trochę już zniecierpliwiony moim odwlekaniem decyzji w tej sprawie, która wynikała z mojej niepewności co do poufności różnych danych (a co wynikało z mojej niekompletnej wiedzy w tym temacie), udostępnił mi już statystyki quake2.info.

Ponieważ jestem przekonany co zachowania poufności wszystkich was interesujących osobiście danych – jestem całkowicie za tym.

3. Baza danych userów.

Osobną sprawą jest baza danych zarejestrowanych użytkowników. Tutaj mam obawy natury nie tyle moralnej co obyczajowej. Po za tym nie mam żadnego doświadczenia w bazach danych, żadnej nie widziałem na oczy ;} będzie to również tęgi dla mnie problem techniczny i trochę poza moją pełną świadomością działań. Aczkolwiek z chęcią dzięki temu bym trochę liznął podstaw baz danych. Osobiście uważam, że nie jest to jakieś super potrzebne. To dla każdego z was drobiazg zarejestrować się na serwisie quake2.info na tych samych kontach co na sq2 (by nie mieć tylu kont i haseł). Więc na ten moment nie przychylam się do przekopiowania bazy danych userów na quake2.info.

Jeśli wszystko jest dla Was jasne – w niedziele wieczorem udostępnię wieczorem demowi statystyki z sq2 (ale prawdę mówiąc nie są warte tyle co statystyki quake2.info, także z tej racji, że google analytics uruchomiłem zaledwie kilka dni temu, wcześniej posiłkując się wewnętrznymi statystykami z pluginów WordPress’a).

Także – jeśli jesteście ciekawi jakichś statystyk z sq2 – proszę o prv. A najlepiej w wewnętrznym chacie na sq2 gdy wejdziecie w dashboard.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

BTW: dem mógłbyś chociaż założyć konto na sq2 ;)


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.