Wieści o Euro

dra

Okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Może nie ma w tym sezonie EURO rekordowej liczby zgłoszonych klanów ale myślę, że jest realna szansa dociągnięcia do 20. Jak już wstępnie potwierdził Welkin, będziemy mieć 3 dywizje podzielone ze względu na skill. Zobaczmy zatem kto się zgłosił do tej pory i czemu warto się zapisać.

Zaczniemy może od tego co wszystkich interesuje najbardziej czyli wagi super ciężkiej. A tu jest najciekawiej od lat. Nie zabrakło finalistów z poprzedniej edycji czyli polskich etatowych mistrzów TOK oraz absolutnej żywej legendy sceny czyli play. Tych dwóch drużyn nie trzeba przedstawiać i jeśli tylko zachowają względną aktywność, o co chyba nie będzie trudno w obliczu startującej PLQ2, to są to główni kandydaci do finału. Nowy mappool może jednak spłatać figle więc nie stawiałbym na nich jeszcze oszczędności życia.Niemniej lineup jak Cleaner, Ibo, Goat, Jol mówi głośno o tym, że specjaliści od drugiego miejsca w Europie mają dość swojej łatki.

Niezwykle groźne, zwłaszcza na dm1 będzie jak co roku HBQ . Europejski klan to niewygodny przeciwnik na każdej mapie o czym przekonał się już niejeden polski klan marzący o tytułach. Natomiast absolutnym hitem tego sezonu będzie występ fińskich mistrzów grających pod nazwą Jankon Betoni.

Nazwa niewątpliwie dla Skandynawów jajcarska ale skład już jak najbardziej poważny. Damiah, Provi, Gerppa, Offi to ludzie, z których demek uczyliśmy się grać. Dodajmy slippiego, który również co nieco potrafi i mamy potencjał mistrzowski. Choć ci gracze grali ze średnim powodzeniem w Quake Live to jednak wizja nagród pieniężnych, na które mają sporą szansę w Q2 a w zasadzie żadnej w QL może ich skłonić do powrotu do naszej sceny i konkretniejszego grania.

Nie można zapomnieć oczywiście o takim klanie jak 3c. Assassin i spółka pokazali w zeszłym sezonie PLQ2 czy dwa sezony temu w Euro, że stali się poważną ekipą, z którą każdy się liczy. Mają swoje dobre mapy, mają też słabsze ale nowy mappool może naprawdę ich mocno wybić do przodu. Na przykład zarówno Assassin, feeble jak i Ag3 brali udział w mini turnieju q2ht i zdają się grać na tej mapce naprawdę dobrze.

Jeśli mowa o nowych mapach nie można zapomnieć o BAM. Jeszcze się nie zapisali ale z poufnych źródeł dowiedziałem się, że jak najbardziej będą brać udział. Nie wiem jeszcze czy będą się nazywać iafa lecz jest to najmniej istotne. Co się liczy to fakt, że to specjaliści od customowych map, którzy na q2next1 czy q2next2 ogrywają każdego. Ich nieco lżejszą wersją jest rosyjski klan Rage. Nie można spodziewać się po nich, że ograją faworytów na dm1 czy dm3 ale na nextach są w stanie odebrać punkty najlepszym.

Wielkim nieobecnym jest niestety klan v3. Zdobywcy Euro#15, PLQ2#12 i ostatniego Pucharu Polski najwyraźniej stracili motywację do gry. Szkoda. Te 8 zespołów stworzyłoby ekstraklasę silną i wyrównaną jak za starych dobrych czasów. Nie widać też aby zapisywało się 3M. Choć to akurat klan, który nie zadeklarował się jeszcze nigdzie. Natomiast zarejestruje się półfinalista ostatniej edycji czyli rwpr. Z tego jednak co usłyszałem biah jak zwykle kombinuje jak tu nie wślizgnąć swojego klanu do drugiej ligi. Nie jestem w stanie zrozumieć jak co roku mogą oni wygrywać drugą ligę i wciąż w niej być.

Jeśli chodzi o klany drugo czy trzecioligowe to jest tu ich naprawde całkiem sporo. Środka stawki nie będę przedstawiał. Wyjątek być może zrobię dla takich wynalazków jak Hot but Quol czyli złożonym naprędce klanem z zawodników europejskich nie mieszczących się w pierwszych składach swoich drużyn. Moje przewidywania co do tej ekipy to środek drugiej ligi. Być może ugrają coś na dm1 czy dm3 z róznymi klanami ale brak zrozumienia i przede wszystkim komunikacji głosowej będzie im bardzo ciążył na wszystkich innych mapach. Innym ciekawym klanem może być reprezentacja USA :) . Wiadomo jak jest z pingami i wiadomo, że w zasadach Euro nie ma przymusu grania na amerykańskich serwerach. Nie mniej raczej większość klanów da im chyba ten przywilej zważając na fakt, że za ocenem nie grają zbyt dobrze w naszą ulubioną grę.

Natomiast na czas ligi powstał nowy klan złożony z mniej aktywnych Rebelsów oraz kilku gości, którzy nie grali od 2000 roku. Ciekawy jestem jak się liga ułoży zespołowi GoodFellas.

Jeśli chodzi o głosowanie na mappool jak  na razie wyglądać on będzie tak: dm1, dm2, dm3, dm5, dm6, dm8, q2next1, q2ht, q2next2. Pamiętajcie, jeśli tylko jesteście zapisani do ligi macie prawo głosować i zmienić mapy na te, które Wam odpowiadają w tym temacie.4 Responses to “Wieści o Euro”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.