Layout sq2 (technicznie).

newash


Witajcie.
Post bardziej prywatny, więc odcinam się od głównej strony. Jest kilka zmian na sq2, mam nadzieję, że na lepsze. Ciągłe te przemeblowania na pewno są dla Was uciążliwe, ale ciągle dążę do uzyskania najlepszego usability na stronie. Jest to tak na prawdę moja pierwsza strona internetowa, więc taki trochę battleground na którym uczę się wielu rzeczy związanych z tematyką IT.

Przeniosłem na sam dół strony kulę z tagami.
Powody: Nie mieściły się na niej już tagi, były mało widoczne. Również chciałem zaoszczędzić trochę przestrzeni w sidebarach na inne, bardziej użyteczne rzeczy. God damn it, uwielbiam tą kulę! Wy tez?;]

Dodałem linki „Na skróty”
Powody: Mam wizję i ambicję, aby sq2 stała się bazą wypadową do wszystkich serwisów q2 przy porannej kawce czy przerwie w pracy. Linki powinny się otwierać w nowych kartach – jeśli się nie otwierają – nie odpowiadam za to. Zawsze drażniło mnie także to, że Polska i Europejska scena nie mają łączących je linków. Nie wiem, co odpowiada za taki stan rzeczy, który niczemu nie służy, więc staram się spajać te serwisy na sq2 linkując do obydwu i linki podsuwać Wam jak najbliżej.

Usunięcie „Ostatnich postów”
Powody:
Nie były zbyt przejrzyste, i nie były w ogóle wykorzystywane. Kolejne zaoszczędzenie przestrzeni. Wydaje mi się, że nawet nie wiecie, o jakich „ostatnich postach” mówię;] , tak więc bez żalu wywaliłem tego widgeta.

Skrócenie strony głównej do ostatnich 5 postów.
Powody:
Widze przez Google Analytics, że jesteście na bieżąco ze wszystkim i rzadko się zdarza, by ktoś kliknął siódmy, czy dziesiąty post. Strona powinna się teraz szybciej ładować, i bliżej będzie kula tagowa, która jest tak niezrównanie piękna…

Usunięcie wszystkich linków z Footera strony.
Powody:
Coś mi się wydawało, że nie jest to zgodne z dobrymi praktykami optymalizacyjnymi, było zbyt rozdrobnione i nie było w ogóle klikane. Zamiast tego jest „Na skróty”, które po przejściu kieruje do wszystkich podrzędnych serwisów, oraz przepiękna tagowa kula, ale o niej już chyba wspominałem;)

Co jeszcze jest do zrobienia:
Są błędne bannery na stronach irc, serwery, komiks, czyli te bez sidbarów. Muszę umieścić logo na bannerach dla tego rodzaju stron. I poprawić to, bo brzydko się rozjeżdża. Na dniach pojawi sie też favicon.

Mam ochotę wywalić Hall of Fame, bo jakieś wydaje mi się to bamberskie. Ale z drugiej strony jest to dość pozytywny element socjo na socjo stronie, więc póki co chyba powisi. Wasze zdanie?

Acha no i ta reklama, która wszystkich tak zadziwia.
Jest to reklama w systemie AdTaily. Wykupić ją może każdy, kto ma kartę kredytową (a może i Paypal?). Płaci się za dzień wyświetlania. Jest ona przeze mnie moderowana, więc nie ujrzycie na stronie nigdy reklam do Last Chaos czy Blood Fight. Reklama jest statyczna, nie-inwazyjna. Serwis AdTaily umożliwia mi umieszczenie własnych reklam na stronie, aby box reklamowy nie świecił pustkami. Tak więc zrobiłem, wrzucając logo Razera i firmę Urbasa. Razera aby dodać stronie splendoru i pokazać, że można uwierzyć, że strona ma potencjał a Control Urbasa, na zasadzie jakiegoś, nie wiem, podziękowania za cały wkład, za pracę na rzecz Sceny. Czy liczę, że faktycznie spłynie mi trochę grosza za prowadzenie serwisu? Szczerze mówiąc licze na to! ;) Ale jeszcze nie teraz. Zachęcam was do (nawet eksperymentalnego) wykupienia reklamy, może być to nawet banner z linkiem do waszej aukcji na allegro na 3 dni. Zawsze to jakaś atrakcja na stronie :} Coś mi się wydaje, że za wysoką ustaliłem cenę za jeden dzień, więc szykuje się promocja! :F

Dzięki za uwagę. Zachęcam do komentowania. Jeśli macie jakieś inne dodatkowe uwagi techniczne co do prowadzenia przeze mnie sq2 – zapraszam na wewnętrzny chat.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.