Kilka detali technicznych.

newash

Avatary

Mandale, które posiadacie są generowane z waszego maila, są więc unikatowe w globalnej skali:) Wordprees nie umożliwia lokalnych avatarów. Jedynym sposobem jest rejestracja na serwisie Gravatars, który automatycznie wkleja wam avatary na wszystkich blogach, serwisach z nim współpracujących, w których przy komentarzu podaje się swojego malia (lub jest się zarejestrowanym). Nie znam dokładnie tego mechanizmu i nie aktywowałem go sam. Osobiście polubiłem te mandale, ale jeśli chcecie je zmienić zapraszam na Gravatars. Możecie również skorzystać z guzika sign up for gravatar przy dodawaniu komentarza. Powinniscie wtedy dostać malia z instrukcją. GL.

Ankiety

Aby wstawić ankietę na serwis należy być zarejestrowanym na serwisie PollDaddy i importować konto w waszym panelu tu na stronie w zakładce Polls. Nie wiem czy powinna być zgodność maili, ale chyba nie. Dla pewności proponuje ten sam. Ankiety po prawej stronie w sidebarze są przeze mnie dodane jako widget w menu dla użytkowników niedostępnym bo wyglądzie strony. Spróbujcie wstawić ankietę do swojego posta a ja postaram się ją przerzucić na sidebar.

Events

Aby dodać nadchodzące wydarzenie jak LB finał Pucharu Polski (może wiecie kiedy będzie?) w polu Custom Fields wpiszcie w Name wartość: date, a w polu Value wpiszcie datę w formacie 2010-03-20. I wcisnij guzik add Custom field. W następnym polu możecie opcjonalnie dodać nazwę wydarzenia, która będzie wyświetlać się na stronie. Name: event-name. Value: 21:00 !! Nie przegap pólfinalu PP! <- coś takiego. To bardzo łatwe. Dodałem do tego posta testowy event.

Emedowanie Youtube.

Wystarczy wkleić link zaczynający się od http:// … w karcie HTML przy pisaniu posta.

Tagi i Kategorie.

Taguj z dostępnych tagów i twórz nowe. Wybierz też kategorie – są to jakby „rodzaje” postów.

Wklejanie z Notatnika.

Jeśli wklejasz z notatnika – zwróć uwagę, aby nie było zbędnych Enterów w tekście. Możesz się wkurzać, że niektóre linie mają różne przestrzenie między sobą. Cóż.. jest to niedogodność. Postaram się edytować po was dla lepszej stylizacji, jeśli frustrujecie się tym :)

Co jeszcze?

Odpowiem w komentarzach.

PS:

Zaledwie tydzień temu zainstalowałem WordPress’a, o którym myślałem, że jest jakimś mega CMS’em dla super wtajemniczonej elity webdesignerów, programistów i IT geek’ów. Jest to świetny system, i choć wymaga trochę przetarcia – jest bardzo łatwy i przyjemny w obejściu :} Dodam, że nie mam zielonego pojęcia o php, kodowaniu, itd. Więc na prawdę nie taki diabeł straszny.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.