Druga liga EQ2L – analiza vol. 2

dra

Ponoć nie jest sztuką przewidywać przyszłość. Sztuką jest przewidywać przyszłość trafnie. W poprzedniej analizie drugiej ligi EQ2L policzyłem pewne punkty SnG, których nie zdobyli oddając walkowera. Podobnie niedoszacowałem sił klanu GsG9, który wygrał z FF. Tym samym pierwsze pary playoff, które miałem w głowie zupełnie się pomieszały. Niemniej spróbuję ponownie wleźć do tej samej rzeki i przewidzieć układ grupy B drugiej ligii EQ2L.

Czerwoną latarnię dzierży bułgarski klan Quake 2 Rulez. Oprócz niesamowicie wyszukanej nazwy, chłopaki nie wykazali się niczym niezwykłym. Przegrali wszystkie swoje mapy z wszystkimi klanami, z którymi przyszło im się potykać. Wyjątkiem jest tu podstępny walkower z Only4Fun. Ich samozwańczą „gwiazdą” jest oldschoolowy gracz Sniper. Jego gwiazdorstwo polega głównie na narzekaniu na ping (50-60 to nie najgorszy wynik) oraz railowaniu na dm1. Reszty map Bułgarzy chyba jeszcze nie zdążyli opracować. Trochę z nich kręcę bekę ale trzeba przyznać, że pomimo usilnych starań nie oddali jeszcze walkowera i chwała im za to bo wykazali się dużo większym zaangażowaniem niż parę innych klanów. Q2r na pewno trafi w playoffach na sO, o ile tamtym drugim nie przydarzy się katastrofa w postaci niemożności skompletowania 4ki na mecz, będzie to koniec bułgarskich snów. Przynajmniej w tym sezonie.

7 lokatę okupują w tej chwili nasi rodacy z klanu newasha – Only4Fun. Wsparci Feeblem okazali się całkiem ciekawą drużyną, która zwłaszcza na dm6 potrafi wygrać dosłownie z każdym. Boleśnie się o tym przekonało Titanium a przede wszystkim f7. Z wyjątkiem szokującej wygranej z xeno na dm1, grającym wyłącznie dla zabawy nie szło już tak dobrze. Być może to efekt tego, że Fibel nie pojawiał się już tak często w drugiej części grupowych zmagań. Nie wiem czy nastąpił tam jakiś konflikt (w co wątpię bo to poczciwa duszyczka ;) czy zwyczajnie nie miał czasu. Wszystko wskazuje jednak na to, że O4f pozostanie na swoim miejscu w tabeli i w playoffach spotka się z drugim miejscem grupy div2a (Gsg9 albo FF). Wtedy nawet Scooby by ich chyba nie uratował.

6 miejsce ma fiński klan Titanium. Rozegrał on już wszystkie swoje mecze i jedyną opcją na podróż w górę byłyby kolejne walkowery iafy. Ttnm znane jest ze swojego dm2 … i to by było na tyle. Całkiem sensownie potrafi zagrać Juzam czy Echo ale nie potrafią przełożyć oni tych indywidualnych możliwości na dorobek całej drużyny. Ttnm wygrało do tej pory 2 mecze, obydwa z klanami, które znajdują się od nich niżej w tabeli. Wygląda więc na to, że nie nastąpi jakaś szokująca niespodzianka i Titanium w pierwszej rundzie gładko polegnie z 3 miejscem div2a (GsG9, FF albo [f]).

Idąc wyżej zastaniemy klan zagadkę – Iafę. Przed sezonem wskazywałbym ich na potencjalnych faworytów swojej grupy a także solidny zakład na obecność w finale. Niestety po wyjeździe do Norwegii Grena iafa nie potrafi się zebrać do kupy. Mają już dwa walkowery z [r] oraz xeno i zaległy mecz, który muszą rozegrać z Q2R. Ponieważ dwa pierwsze klany są zgodne co do możliwości rozegrania meczu, I am fucking amazing może zdobyć potencjalnie nawet 9 punktów i wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli. Jest zatem kompletną niewiadomą, jak będzie ostatecznie wyglądał ranking klanów w div2b. Jeśli chodzi o wyróżniające się postacie to na pewno dla Iafy jest to Cold, który zaskakuje tym, jak potrafi operować railem na wysokich pingach oraz c12. Przyzwoicie potrafi klikać Isbjorn. Wydaje się, że niezależnie od ostatecznego miejsca w tabeli, jeśli zagra ta trójka mogą nawet pokusić się o półfinał.

4 miejsce i na tę chwilę mamy tu litewski klan Frag in 7 seconds. Jeśli miałbym przybliżyć ich profil bliżej powiedziałbym, że chłopaki mają parę mocnych map (dm1, dm2, next1) oraz, że znacznie lepiej odnajdują się w klikaniu free fragów niż walce z lepszymi klanami. Ich wyniki ze słabszymi ekipami są naprawdę imponujące jednak nie wykazali się aż takim skillem przegrywając zarówno z [r] jak i xeno. Na pewno grę tam ciągnie aktywny Apkis ale z pewnością nie jest to jedyny jasny punkt. Czy wystarczy to na ćwierćfinał? Obawiam się, że niestety nie.

Na 3cim miejscu aktualnie znajdują się nasi rodacy – klan We Dream wspomagany Rulem. Chłopaki zdobyli skalpy [r] czy f7 ale polegli z xeno czy iafa. Bardzo dawały znać o sobie warunki w jakich przychodziło im grać. WD z meczów z [r] to zupełnie inne wD od tego z xeno czy iafa. Jak pokazał jednak pojedynek z f7, jest to problem do przeskoczenia. wD jest w ciekawej sytuacji punktowej, głównie ze względu na niewiadome w postaci iafy ale i ostatniego meczu z O4F. Marzyciele muszą ten ostatni wygrać 3:0 aby dostać łatwego rywala w pierwszej rundzie playoff. W przeciwnym wypadku ryzykują potyczką np. z SnG.

2gie miejsce dzierży klan xeno. Ma już rozegrane wszystkie mecze i jedynie wygląda z niepokojem wieści z pojedynków wD vs O4f oraz meczy iafy. W zależności of wyników tego drugiego klanu powinni ostatecznie uplasować się na 3 lub 4 pozycji. Xeno na pewno żałować będzie przegranej z o4f czy [r] co może odbić się na ciężkim rywalu w pierwszej fazie playoff. Dysproporcja sił grup sprawia, że wszyscy w div2b chcą zając jedno z pierwszych trzech miejsc. Xeno jednak ma pewną przewagę. Z Iafą ma już zaliczony walkower więc gdyby nie chcieli, wcale nie muszą tego meczu rozgrywać. Mimo, że rozegrali już każdy swój mecz, wszystko w ich rękach.

Na 1 miejscu mamy pewnego rodzaju zaskoczenie. Mój klan – [r] wygrał każdą mapę w każdym meczu oprócz pojedynku z wD. W tym ostatnim zabrakło nam paru sekund aby zanotować kolejne 2:0. Na pewno motorem napędowym klanu jest Irvin ale oprócz niego jest paru graczy, którzy wykazali się w poszczególnych meczach (neon, brt, KuBi). Siłą tego zespołu jest szeroka kadra i kolektyw. Nie imponujemy niszczeniem słabszych klanów ale potrafimy zaskakująco dobrze zaprezentować się przeciw potencjalnie lepszym. W playoffach zagramy najprawdopodobniej z GoA co uważam za rażącą niesprawiedliwość :P , jako, że drugi zespół zagra najprawdopodobniej ze sporo słabszym kob.

Podawanie ostatecznej tabeli w tej grupie to wróżenie z fusów do kwadratu, zaryzykuję jednak i pokuszę się o zestawienie:

1. r
2. wD
3. xeno
4. iafa
5. f7
6. ttnm
7. O4F
8. Q2R

Jeżeli wykażecie zainteresowanie tematem drugiej ligi euroq2l mogę dalej ciągnąć ten temat opisując kolejne rundy.


One Response to “Druga liga EQ2L – analiza vol. 2”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.