Demoniczny awanturnik z krainy TO-NIE-TAK.

neveride

Wstęp
Jakiś czas temu demoniczny dem aka czeslaw_spiewa uraczył nas aferą, która rzekomo (jak później tłumaczył) miała być częścią misternego planu. Plan ten był tak kunsztowny, że z obawy przed faktem, iż nikt go nie zrozumie, dem postanowił nie podzielić się szczegółami nawet z adminami. Dla wielu sytuacja była jasna już na samym początku: dem po raz kolejny szukał dymu. A gdzie go szukać jak nie wśród ludzi, którzy najbardziej go nie trawią? I tak oto padło na kolta. Dem wszedł na serwer (nie pod swoim nickiem) i wykręcił na kolcie i jego teammate’ach 85% rg. Kolt po kilku minutach wyszedł z teamu i nagrał demo, admini sprawdzili IP, a na fajnym boardzie powstał topic „dem cheater”, założony przez kolta. I tak oto rozpętała się – tak bardzo przez dema upragniona – burza.

Wspomniany wątek na fajnym boardzie:

http://www.fajnyboard.planetquake.pl/viewtopic.php?f=58&t=3235&start=0

Demko na demosquadzie:

http://q2scene.net/ds/index.php?op=dd2&id=1169336003

Kto uważnie czytał topic lub choć trochę znał dema, łatwo wywnioskował, że gość ma nierówno pod sufitem i niestety nikt normalny nie jest w stanie zrozumieć co w jego głowie siedzi. Koniec końców dem dostał bana do września 2010 (kara łagodna ze względu na jego wcześniejsze zasługi dla sceny, którymi (o ironio!) była wcześniejsza walka z cheatami), pojechał na wakacje i temat jego osoby ucichł.

Rozwinięcie

Jednak niecałe półtora miesiąca później Polska scena Q2 nie pozostaje w tyle za Polską polityką, gdyż  dem powrócił z całym arsenałem przemyśleń zebranych podczas swoich letnich wojaży. Piękny, młody i gotowy aby wcielić swój kolejny plan w życie.

Tym razem „szprytny” dem postanowił zarejestrować się na fajnym boardzie, podając się za gracza Warsow’a, i udawać popularnego Player’a czyli nowicjusza nierozumiejącego co ma zrobić, aby pograć w tą cukierkową grę jaką jest Quake drugi. Jak na n00ba przystało założył nowy topic i zadał kilka pytań (już w tym momencie zrobiło się podejrzanie, gdyż pytania nie były do końca tymi, jakie typowy „nowy” by zadał). Następnie, jak na dema przystało, udzielił *sobie* odpowiedzi na zadane *przez siebie* pytania, w czasie nie przekraczającym kilkuset tysięcy milisekund (używam tej skali świadomie, gdyż milisekunda jest typową jednostką używaną do mierzenia czasu odpowiedzi dema na nowe posty; podejrzewam nawet, że wykupił u urbaska usługę powiadomień SMS o nowych postach na boardzie – jest to jednak informacja nie potwierdzona u źródła).

Do tej pory wszystko jeszcze szło gładko. Shinji (takiego nicka użył) zadał pytanie, dem udzielił odpowiedzi. Plan zaczął się sypać, gdy shinji wszedł na IRC…lecz zapomniał zmienić identa. Gdy napisałem do niego, iż jestem gotów mu pomóc w robieniu configa, moje oczy przykuł pasek tytułowy okienka, na którym widniało:

shinji ~dem@212-76-59-96.home.aster.pl.

Szybka komenda /whois odsłoniła prawdziwą tożsamość nowego gracza:

shinji is ~dem@212-76-59-96.home.aster.pl * dem
shinji on #warsow #plq2
shinji using *.quakenet.org QuakeNet IRC Server
shinji End of /WHOIS list.

Topic, w którym dem jako shinji prosi o pomoc (niestety został moderowany, więc wielu postów tam nie ma):

http://www.fajnyboard.planetquake.pl/viewtopic.php?p=217329

I tak rozpoczęło się piekło w wersji DEMo. Dem usilnie bronił się przed oskarżeniami graczy, jakoby shinji to był on i wymyślał co raz to bardziej pokręconą historię.

Nie zabrakło też humorystycznego akcentu afery, gdzie dem na IRC’u próbował udawać niedoświadczonego użytkownika:

[11:39] <shinji> dlaczego mi podswietla niektore linijki ?
[11:40] <shinji> sa wyroznione
[11:40] <neveride> OMG
[11:40] <neveride> skoncz juz
[11:40] <shinji> ?
[11:40] <tinc> :D DDDDDD
[11:40] <@Konrad__> dem
[11:40] <@Konrad__> juz nie kompromutuj sie
[11:40] <@Konrad__> :D 
[11:41] <tinc> tak nagle ogarnal wszystko fb irca serwery
[11:41] <tinc> n1
[11:41] <shinji> jak wylaczyc te podswietlenia ?
...
[12:04] <BoD|eX3> :D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[12:04] <tinc> hahahaha
[12:04] <BoD|eX3> :D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[12:04] <BoD|eX3> :D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[12:04] <BoD|eX3> :D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[12:04] <BoD|eX3> :D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[12:04] <BoD|eX3> :D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
[12:04] <tinc> ;DDDDDDDDDDD
[12:04] <shinji> jestna rozowo
[12:04] <neveride> dobrze siedzi i czyta
[12:04] <BoD|eX3> reakcja 1-2ms
[12:04] <neveride> no
[12:05] <neveride> :D DDD
[12:05] <BoD|eX3> jak dem

Kłamstwo ma jednak krótkie nogi i po pewnym czasie dem zupgradował piekło do wersji full. Nowy topic, w którym udowodnione mu zostało, że shinji to on do przeczytania tu:

http://www.fajnyboard.planetquake.pl/viewtopic.php?f=58&t=3264&start=0

Na początku próbował swojej sprawdzonej taktyki „to nie ja, a wy nic nie wiecie”. Mimo, iż wiele osób (m.in. exe) widzieli dowód „na żywo”, dem posądzał mnie o użycie photoshopa do spreparowania dowodu. Na tym etapie już wszyscy z IQ większym od lodówko-zamrażarki marki Luczadoreq (no offence :D ) wiedzieli, że dem próbował wyłudzić konto nofake, aby bezstresowo poklikać jeszcze za czasów swojej banicji za używanie cheatów na publicznym serwerze.

Dem – kapitulacja

Dem skapitulował, gdy przez przypadek napisał nową wiadomość na forum jako dem z konta użytkownika shinji, co uwiecznione zostało przez Bociana na płótnie w formacie JPEG. Oto „dem fail” by BoD|Bocian:

dem fail

dem fail

Tak! Dem po raz pierwszy uznał wyższość argumentów i przyznał się do kłamstwa oraz manipulacji! W agonii próbował jeszcze wszystko obrócić w żart oraz wysyłać prywatne wiadomości w stylu „chill out, to tylko 10-letnia gra”. Wieje hipokryzją, gdy tego typu słowa słyszy sięz ust dema :P .

Zakończenie

Wrzesień wydawał się demowi tak odległy, iż musiał spróbować obejść nowo wdrażany system. Na szczęście regulamin przewidział taki przypadek i teraz banicja trwa również do września, lecz AD 2012. Zapewne są jeszcze tacy, którzy bezgranicznie wierzą w to co dem pisze. Otoczmy ich opieką i wspomóżmy w ciężkiej sytuacji, w której się znaleźli.

Chciałbym podziękować Pio, Bocianowi oraz Doddy’emu, którzy przyczynili się do doprowadzenia sprawy do końca; adminom, którzy podjęli słuszną decyzję oraz wszystkim, z którymi miło spędziłem czas wczoraj na #plq2:

<BoD|eX3> :D DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
<tinc> ;DD:D::D
<P-BDM> :D DD
<Pretor`> :D
<dodokopter> : DDDDDDDDD
<@Pio„> : D::D:D
<cav|chromz> :D DDD
<PFH|SHF> :D
<fasadin> :D DDDDDDDDDDDDDDD
<t0mmy> ;d
* dodokopter sets mode: +b *!*dem*@*
* shinji was kicked by ^Quake2^ (Banned)
<@dodokopter> koniec, dziekuje.

Ja również kończę.

Dziękuję i pozdrawiam,

neveride.


22 Responses to “Demoniczny awanturnik z krainy TO-NIE-TAK.”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.