paź 25 2010

NDML #9: second take

newash

Get more information at http:q2scene.net


paź 24 2010

LamaZ Studio.

D4Rus

Wraz z THP przed wakacjami podjęliśmy się pewnego projektu, który idzie nam strasznie mozolnie. Mam nadzieje że uda nam się go w końcu zakończyć. Musieliśmy się jakoś nazwać i tak powstała nazwa „LamaZ Studio” a to dlatego, że jesteśmy totalnymi laikami w tej dziedzinie uczymy się wszystkiego od podstaw sami metoda prób i błędów. W między czasie powstał nowy pomysł „plq2#12 Movie” Naprawdę nie chciałbym Wam obiecywać, że coś na 100% powstanie ale bez Waszej pomocy nie powstanie nic. Co mnie interesuje?
- ciekawe akcje meczu
- niecodzienne fragi
- śmieszne sytuacje
W każdym meczu ligowych jest jakaś fajna akcja!
Najlepiej jakby akcja była wycięta! jeżeli nie potraficie używać Keygripa można nagrać demko z demka przy pomocy q2pro!
Jeżeli to będzie dla was za trudne to zwyczajnie opiszcie w nazwie demku minute w której jest akcja np. 3_20_airrl.dm2.
A dla smaczku zapowiedz filmowa do meczu kolejki plq2#12 tOk vs v3.
Zapowiedz tOk vs v3:

Akcje wysyłać mi najlepiej na ircu kanał #lamazstudio na prv zapodać linka.


paź 23 2010

Q2CL już tuż tuż…

dra

Niedawno na łamach tegoż scenowego portalu miałem przyjemność informować o nowej inicjatywie – paneuropejskim ladderze Quake2. Od tego czasu pomysłodawcy (ja oraz Ceba – Litwin mieszkający w Szkocji) wykonaliśmy parę kroków mających na celu urzeczywistnienie naszego małego projektu. W zasadzie ustaliliśmy wszystko i czekaliśmy tylko na finalizację kodu ze strony osoby odpowiadającej za hosting. Z niekłamaną satysfakcją chciałbym poinformować, że HowHard podołał zadaniu.

Continue reading


paź 20 2010

Scorebot for everybody

newash

Diaa aka DiabeLL po wczorajszym uruchomieniu scorebota na mecz BoD vs v3 został przeze mnie napadnięty w celu wyciągnięcia na światło dzienne owego czarodziejskiego programu. Zgodziwszy się w końcu popełnił również tutoriala jak program obsłużyć i raczyć wszystkich na ircu emocjami z najlepszej ligi FPS wszechświata. Dzieki diaa.

Zapraszam do ogarnięcia:
Scorebot | Tutorial

Link do powyższej strony po przeminięciu tego posta znajdziecie na stronie z webchatem pod listą kanałów.

Dzięki diaa, btw: co u dextera?


paź 19 2010

BoD bierze wildcard

newash

Ale to już wiecie. Mimo niesprzyjających warunków (spore pingi, szarpane łącze Cln’a) mapa dm5 rozegrana w pozytywnej atmosferze i potwierdzona przez GG. Also Reckful aka Reve nowy szeryf na mieście z xray’em w oku śledził każdy ruch Cln’a. Oby częściej i inne povy.

Do pobrania demko v3.pieci (dzięki za użyczenie) i wg mojej własnej mocno subiektywnej oceny godne polecenia 3 akcje (w tym jedna wybitnie):

Demo:
http://scenaq2.pl/wp-content/uploads/2010/10/piecia_BODdm5.zip
Akcje:
http://scenaq2.pl/wp-content/uploads/2010/10/piecia_vs_bod_dm5.zip

PS: pierwszy frag na pieci przez eXecutora 1st class i imo do plq2 movie.


paź 19 2010

Kłejkowa środa.

D4Rus

Jak co tydzień Radiu-PLQ2 w środę od 20tej będzie nadawało cotygodniową audycje. Przez ostatnie tygodnie na radiu gościliśmy takich gości jak adi, kolt, dra czy pepek. Teraz czas na większy kaliber! Naszym gościem specjalnym w środowej audycji będzie nie kto inny jak szwed o nicku PURRI. Serdecznie zapraszamy!


paź 18 2010

v3 vs BoD – hicior rundy #2

newash
Zdecydowany wybór Hiciora, a miałem nadzieję, że chcecie zobaczyć rewanż wD na o4f po euro ;)
Cln w składzie BoD przyuważony w meczu z GOA i jak zwykle w potwornej wręcz formie – prawie jak maq na dm6 (szacun maq!). Natomiast v3 uległo 3c 1:2 co w perspektywie wygranej nad tokami w euro dodaje pierwszej lidze niespotykanej od lat(?) pikanterii.

3c>v3>tOk ?? Gdzie w tym bluźnierczym równaniu znajdzie się BoD okaże się już nie długo, a jeśli wierzyć rozpizkom na plq2 to już jutro, czyli wtorek o 21:15 na mapach q2dm5, q2dm2, q2dm8.

PS: Dodałem mały dodatek w górnym menu – PLQ2 #12 | FAQ. Znajdziecie tam listę serwerów, sędziów i jest tam dostęp do wszystkich postów o lidze z plq2 jak i z sq2 (w małym under construction).


paź 16 2010

HICIORY! :]

newash

Jakoże na plq2 hiciorów w tym roku po prostu nie ma – odpalam je na sq2. Just like that. (Ankietki w panelu bocznym). Jakiś cover hiciorowi by się przydał, jednak trudno mi będzie znaleźć na to czas. W każdym razie miłego głosowania.


I Liga II Liga
v3 vs BoD wD vs O4F
GOA vs tOk qF vs SnG
=PFH= vs -nDiv- frag. vs =cQt=
3c vs [r] ath vs nF


edit:
jakis bug z ankietami uniemozliwia mi zrobienie 2ch ankiet na bocznym panelu. Dlatego jest wspólna ankieta dla obydwu lig. Myślę, że można jednak potraktować Hiciora jako najciekawszy/najbardziej zawzięty meczyk rundy, a takich w 2giej lidze raczej nie brakuje.

paź 15 2010

Polski demosquad

newash

Wraz z pierwszym meczem wraca na szyny nasz polski demosquad. Wszystkie demka graczy map są przechowywane w tym systemie, a także link do demek przekierowuje na demosquad. Ten elegancki system jest dziełem nikogo innego jak samego Urbaska – chwała mu za to. Niestety – demka z ubiegłego sezonu przepadły wraz ze zmianą serwera.

Zapraszam do oglądania i do komentowania już nie meczy, a samych demek na demosquadzie.

Oraz postulat w nawiązaniu do Darka projektu zbierania akcji na filmik z PLQ2 #12:

Proponuję, by wskazywać akcje warte zobaczenia w komentarzach na demosquadzie przez osoby oglądające demka, a nie tylko przez samych graczy. W ramach tego systemu można gromadzić demka, czasy akcji, a nawet adresy uploadów wyciętych akcji. Ciąć i wskazywać może każdy. Wydaje mi się to najskuteczniejszym sposobem na zgromadzenie akcji do kolejnego MEGAHITU.


paź 13 2010

Webchat na sq2

newash

Witam serdecznie po przerwie.
Na scenaq2.pl od prawie zawsze dostępne jest z górnego menu okno Webchata, czyli webowej aplikacji ircowej. Chciałem wzmocnić tą aplikację na potrzeby naszej Sceny i powiadomić Was o szczegółach owych wzmocnień.

Po pierwsze od pewnego czasu webchat umożliwia funkcję logowania do Q przed connectowaniem. Został dodany guzik „Login to Q” co usuwa problem ręcznej autoryzacji (co było bolączką webchata). Nick i pass są zapamiętywane przez przeglądarkę.

Strona z webchatem zawiera teraz (prawie;)wszystko do obsługi irca z poziomu www i sprawnego poruszania sie po kanałach scenowych.

Pod oknem webchata umieściłem listę wszystkich kanałów klanów biorących udział w bieżącej edycji plq2, kilka kanałów europejskich i kanały rosyjskie.

Dodałem podręczny help do obsługi bota Q jak: autoryzacja nicka, zmienianie poziomów użytkowników(+ao, +m, itp).

Ale najważniejszym jest moje odkrycie autojoina na kanały zdefiniowane przez Ciebie samego. Na czym toto polega.. Po pierwsze skutkuje tym, że connectując się do irca automatycznie wchodzisz na wszystkie kanały na które chcesz.

Zasada działania:
Po wejśćiu na irca z autoryzacją, Q automatycznie zaprasza Cię kanały które wcześniej sobie wybrałeś. Zaznaczenie opcji autojoin when invited by Q w opcjach webchata sprawia, że wchodzisz na te kanały. Q zaprasza Cię na kanał, gdy masz na kanale flagę +ao, więc na Twoje kanały „rodzime”, że tak powiem, oraz na te na których jesteś mile widzianym gościem;) Jednakże +ao nie jest konieczne, abyś był zapraszany na dany kanał przez Q. Minimalną flagą jest +k (known) czyli to, że jesteś na kanale „znany”. Flagę +k przydziela Ci master kanału. Nie daje Ci ona żadnych uprawnień. Jedyne do czego masz wtedy prawo to informacja o flagach na tym kanale innych użytkowników.
Szybka komenda do przydzielania flagi userowi:
/msg Q CHANLEV #channel nick +k

Całkiem proste i jakże ułatwia życie.

Warunek cookies:
Opcja autojoin when invited jest zapamiętywana w cookisach i nie jest opcją domyślną. Gdy czyścisz cookisy czy to automatycznie, czy to ręcznie gdy zamykasz przeglądarkę, pamiętaj, aby przed logowaniem zaznaczyć tą opcję.

Dlaczego wolę webchata?
Bo jest niestacjonarny. Mogę z niego korzystać z każdego komputera.
Jest funkcjonalny.
Jest kompletny.
Jest estetyczny.
Jest prosty w obsłudze.
Jest ready-to-go.

Kto korzysta z webchata?
:) Może się zdziwicie ale są to na przykład venon, doddy, nope, lukalazi, klan fly^ i David from school.

Nie namawiam do przesiadki z mirca, czy innych klientów. Polecam helpa gdy szybko potrzeba coś załatwić, gdy trzeba znależć drogę go FAQ na Quakenet.org. I samego webchata polecam przy chęci wpadnięcia na irc z innego komputera. Pozdro!

- wszystkie uwagi mile widziane -

Ps: Gdy ograne trochę htmla to zrobię 3-4 kolumny kanałów, a nie jedną długą listę.